May 22, 2016 - Sunday 11:00 am

GNT Flight B (0-2500) District 20 Finals Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
18.00 Gold 1 124.00 Chip DombrowskiMemphis, TN Jake OlsenPortland, OR July RatleyRedding, CA Bob WiermanAnderson, CA
13.50 Gold 2 120.00 Paul WrigleyTroutdale, OR Amy CasanovaPortland, OR Tim RillingVancouver, WA Don HerringLake Oswego, OR
10.13 Gold 3 117.00 Linda BrintonBoise, ID Jodie BistlineBoise, ID Larry ChaseBoise, ID Clyde CoonBoise, ID
7.59 Gold 4 112.00 Kay ReadBoise, ID Rebecca RodenbushBoise, ID Roy GriceBoise, ID Donald RobinsonBoise, ID

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A A
8 Chip Dombrowski Jake Olsen July Ratley Bob Wierman A 1 - - - - - 0.00 124.00 18.00 Gold
6 Paul Wrigley Amy Casanova Tim Rilling Don Herring A 2 - - - - - 0.00 120.00 13.50 Gold
9 Linda Brinton Jodie Bistline Larry Chase Clyde Coon A 3 - - - - - 0.00 117.00 10.13 Gold
1 Kay Read Rebecca Rodenbush Roy Grice Donald Robinson A 4 - - - - - 0.00 112.00 7.59 Gold
7 Sandra Watson Leslie Muir Gary Crupper Arthur Crawford A - - - - - - 0.00 110.00 1.38 Red
4 Gary Rosenthal Arun Savara Wilfred Motokane Jr Richard S H Wong A - - - - - - 0.00 109.00 1.38 Red
10 Ray Robert Rick Prouser Edward Lee Charles Swart A - - - - - - 0.00 109.00 1.15 Red
12 Elinor Hood Donald Weber Ron Senn Dena Senn Rita Fontaine A - - - - - - 0.00 96.00 1.04 Red
2 Hubert (Bud) Hamilton Kenneth Murray Carole Schmitz Wilhelmina White A - - - - - - 0.00 88.00 0.92 Red
5 Bruce Peterson Frank Straulemann Kevin Marnell Deanna Birch A - - - - - - 0.00 85.00 0.69 Red
11 Mark Giovannozzi Darlene Palmas Garland Wilson Kimberly Dauphin A - - - - - - 0.00 70.00 0.46 Red
3 Margot Leonard Nancy Swanson Kathi Marcus Kent Livingston A - - - - - - 0.00 60.00 0.12 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results