May 15, 2016 - Sunday 10:00 am

Stratiflighted B/C/D Swiss Teams Event Summary

Session 2

19.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color B C D VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.60 Gold 1 96.00 Edie SiemensPrior Lake, MN Amy HowellsLakeville, MN Marv RiedeselPrior Lake, MN Mary JohnsonPrior Lake, MN
4.95 Gold 2 1 93.00 Edna PiersonJerome, ID Joe BlackfordLincoln, CA Candace BonawitzMeridian, ID Rebecca RodenbushBoise, ID
3.71 Gold 3 2 90.00 Carol OrazettiRedmond, OR Rosalyn BorysVancouver, WA Sharon StantonRedmond, OR George KupplerBrookings, OR
2.78 Gold 4 3 83.00 Louis-Amaury BeauchetSherwood, OR Amy CasanovaPortland, OR Don HansetSandpoint, ID Bill DraytonNaples, ID
2.20 Gold 5 81.00 Paul HochfeldCorvallis, OR Mary Alice SevilleCorvallis, OR Eileen MilliganCorvallis, OR Terrance HillCorvallis, OR
1.95 Gold 6 4 78.00 Ronald MundtSunriver, OR Judy MundtSunriver, OR Fred KulczyckiSouth Bend, WA Jan KulczyckiSouth Bend, WA
1.54 Gold 5 76.00 Darlene PalmasVancouver, WA Joan BorbergPortland, OR David FultonRhododendron, OR Jonathan BeanNetarts, OR
2.28 Red 1 74.00 Terry NagelEugene, OR Cynthia PalmanEugene, OR Judy NevellEugene, OR Ellen McCumseyJunction City, OR

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
B C D B C D
19 Edie Siemens Amy Howells Marv Riedesel Mary Johnson B 1 - - - - - 0.00 96.00 6.60 Gold
2 Edna Pierson Joe Blackford Candace Bonawitz Rebecca Rodenbush C 2 1 - - - - 0.00 93.00 4.95 Gold
14 Carol Orazetti Rosalyn Borys Sharon Stanton George Kuppler C 3 2 - - - - 0.00 90.00 3.71 Gold
5 Louis-Amaury Beauchet Amy Casanova Don Hanset Bill Drayton C 4 3 - - - - 0.00 83.00 2.78 Gold
18 Paul Hochfeld Mary Alice Seville Eileen Milligan Terrance Hill B 5 - - - - - 0.00 81.00 2.20 Gold
8 Ronald Mundt Judy Mundt Fred Kulczycki Jan Kulczycki C 6 4 - - - - 0.00 78.00 1.95 Gold
10 Darlene Palmas Joan Borberg David Fulton Jonathan Bean C - 5 - - - - 0.00 76.00 1.54 Gold
1 Terry Nagel Cynthia Palman Judy Nevell Ellen McCumsey D - - 1 - - - 0.00 74.00 2.28 Red
15 Don Robinson Pete Grice Arthur Crawford Leslie Muir C - - - - - - 0.00 74.00 0.84 Red
3 Frank Murphy Jr Kenneth Waskom Alice Johnson Linda Johnson C - - - - - - 0.00 73.00 0.72 Red
16 George Crawford Nancy Crawford Mary Hepokoski Peter Hepokoski C - - - - - - 0.00 67.00 0.84 Red
9 Susan Battistella Lorraine Rodich Rosemary Segall Dee Cockfield B - - - - - - 0.00 65.00 0.96 Red
17 Teresa Jefferson Sandra Baker Ann Marie Gramson Gilbert Gramson B - - - - - - 0.00 62.00 0.72 Red
7 Randy Naef Mike Green Becky McKenzie Karen Nelson C - - - - - - 0.00 61.00 0.72 Red
4 Eileen Boal Pat Moore Janice Boger Wanda Knight C - - - - - - 0.00 59.00 0.48 Red
11 Dennis Kendig Maynard Vitalis Michael Pavlik Theodore Marconi B - - - - - - 0.00 58.00 0.72 Red
6 Mark Hickman Debbie Cole Lael Cooksley Jan Hart D - - - - - - 0.00 49.00 0.48 Red
12 Robert Bomber Rita Bomber Rebecca Drake Lynn Perey D - - - - - - 0.00 47.00 0.48 Red
13 Richard Gettmann Nancy Serne Duke Cockfield Richard Wilson C - - - - - - 0.00 45.00 0.24 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results