Mar 28, 2016 - Monday

Monday-Tuesday KO Bracket 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.34 Gold 1 Bruce LangWest Palm Beach, FL Elsa CastilloFort Lauderdale, FL Juan CastilloFort Lauderdale, FL Robert RamosFort Lauderdale, FL
13.54 Gold 2 Asa JonssonUmea, Sweden Peder LinderUmea, Sweden Deborah DruryVero Beach, FL Sally MeckstrothClearwater Bch, FL Rose BurkeBloomfield Hls, MI
7.74 Gold 3/4 Barry NowlingFort Lauderdale, FL Marvin FeinsteinPlantation, FL Jill HunterNorthborough, MA Matthew FienbergNorthborough, MA
7.74 Gold 3/4 Hazel GreenbergFort Lauderdale, FL Ann GoldbergFort Lauderdale, FL Peggy SmithFort Lauderdale, FL Marsha GermanSunrise, FL

Recaps

Section 22

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Asa Jonsson Peder Linder Deborah Drury Sally Meckstroth Rose Burke A 2 - - - - - 0.00 13.54 Gold
11 Martin Feinroth Michael Borushok Kenneth Wagner Jr Leonard Fagen A - - - - - - 0.00 0.97 Red
10 Nora Kandel Leslie Rosenzweig Marsha Bilzin Jill Gaffin A - - - - - - 0.00
9 Riki Tulin Allison L Cappelletti Liz Howard Rona Cappell A - - - - - - 0.00
8 Sanford Weinger Barry Singer Michael Siegendorf Robert Jacob A - - - - - - 0.00 0.97 Red
7 Hazel Greenberg Ann Goldberg Peggy Smith Marsha German A 3/4 - - - - - 0.00 7.74 Gold
6 Barry Nowling Marvin Feinstein Jill Hunter Matthew Fienberg A 3/4 - - - - - 0.00 7.74 Gold
5 Edward Rauch Janis Bonvino Marie Poirier Trudy Bell Susan Pyner A - - - - - - 0.00 0.97 Red
4 Marlene Flament Patrick Thomas Elaine Wingfield Donald Prior A - - - - - - 0.00 0.97 Red
3 Barry Segal Casey Segal Robert Barlow Loretta Hamui A - - - - - - 0.00
2 Henry Greenfield Morris Futernick Loli Rainey Donald Weiner A - - - - - - 0.00 0.97 Red
12 Bruce Lang Elsa Castillo Juan Castillo Robert Ramos A 1 - - - - - 0.00 19.34 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results