Feb 11, 2015 - Wednesday

Jefferson Wednesday/Thursday KO III Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.20 Gold 1 Randy RyalsMenlo Park, CA Carol KemperPortola Valley, CA Eric BylerPalo Alto, CA Omer BarnirSunnyvale, CA
10.64 Gold 2 Dick PowellFresno, CA Avis MorseFresno, CA Peter WeberFresno, CA Susan VildosolaFresno, CA
6.08 Gold 3/4 Brian SamuelsLos Altos, CA Jan SamuelsLos Altos, CA Kip KadoLos Altos, CA Barbara ShukovLos Altos Hills, CA
6.08 Gold 3/4 Susan VogtlinRio Vista, CA Robert LohseDiscovery Bay, CA Brian MasunagaLoomis, CA Conrad LarkinSanta Rosa, CA

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
8 Randy Ryals Carol Kemper Eric Byler Omer Barnir A 1 - - - - - 0.00 15.20 Gold
1 Dick Powell Avis Morse Peter Weber Susan Vildosola A 2 - - - - - 0.00 10.64 Gold
16 Susan Vogtlin Robert Lohse Brian Masunaga Conrad Larkin A 3/4 - - - - - 0.00 6.08 Gold
5 Brian Samuels Jan Samuels Kip Kado Barbara Shukov A 3/4 - - - - - 0.00 6.08 Gold
11 Franklin Kitchiner Jr Anne Neeter Wendy Dewell Karen Rice A - - - - - - 0.00 1.52 Red
3 Barbara McKay William LeMaire Jacqueline Zayac Frank Concepcion A - - - - - - 0.00 1.52 Red
13 Art Quey Maureen Vasquez Hinda Gilbert Pauline Chan A - - - - - - 0.00 1.52 Red
10 Regina Norberg Rochelle Gutmann Sharon Krawetz Kathleen Weiman A - - - - - - 0.00 1.52 Red
15 Judy Allrich William Beeson L Beeson Shelia Angelo A - - - - - - 0.00
14 Gail Gabiati Ellen Coll Pat Friesen Kris Wong A - - - - - - 0.00
12 Mark Humphrey Lynne Humphrey Carol Penskar Gayle Everett A - - - - - - 0.00
4 Robert Campbell Janet Campbell Randall Slinger Judy Slinger A - - - - - - 0.00
2 Rajeeva Sharma Eusebio Menezes Rose Lachman Chuck Lane A - - - - - - 0.00
7 Phillip Frankel Sandra Brown Lynne White John White A - - - - - - 0.00
6 Leonard Brill Paul Levine David Silber Bette Meers-O'Hara A - - - - - - 0.00
9 Josephine Murray Mischel Postas Matt Moore Daniel Rappaport A - - - - - - 0.00